lek. wet. Konrad Kalisz
absolwent Wydziału Weterynarii w Lublinie z 1996 roku. Po studiach pracował w Klinice Chirurgii Lubelskiego Wydziału Weterynaryjnego na stanowisku asystenta. Od 01.09.1998 jest współwłaścicielem przychodni Animal w Łodzi ( obecnie Ani Cura). Uzyskał tytuł specjalisty z zakresu chorób psów i kotów oraz radiologii. Specjalizuje się w rozrodzie psów, neurologii psów i kotów oraz chirurgii i neurochirurgii. Jego pasją, obok pomocy cierpiącym zwierzętom są dalekie podróże.
lek. wet. Agata Grudzień-Stasiak
O sobie: Jestem lekarzem weterynarii specjalizującym się w okulistyce zwierząt towarzyszących. Po wielu stażach – w Turcji, Anglii i Stanach Zjednoczonych utwierdziłam się w przekonaniu, że okulistyka jest moim numerem jeden. Po latach mobilnych konsultacji zdecydowałam się na założenie pierwszej w Łodzi Weterynaryjnej Przychodni Okulistycznej obejmującej diagnostyczną i chirurgiczną opieką okulistyczną zwierzęta towarzyszące. Oprócz pracy klinicznej od zawsze mocno leżała mi na sercu edukacja młodych lekarzy, dlatego utworzyłam internetowy sklep, oferujący e-booki i webinary dla adeptów okulistyki weterynaryjnej”
dr n. wet. Agata Wojtkowska
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Od 2011 roku nauczyciel akademicki i klinicysta w Zakładzie Chorób Wewnętrznych Kliniki Małych Zwierząt. Autorka i współautorka licznych publikacji naukowych i klinicznych. W 2017 obroniła tytuł doktora nauk weterynaryjnych. Specjalizuje się w internie psów i kotów, a w szczególności w chorobach neurologicznych.
dr n. wet. Anna Małek
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, gdzie jest zatrudniona na stanowisku adiunkta w Katedrze Chorób Małych Zwierząt i Klinice. Przyjmuje pacjentów oraz prowadzi zajęcia ze studentami, specjalizując się w chorobach wewnętrznych, ze szczególnym uwzględnieniem chorób układu wydalniczego. W 2023 roku uzyskała stopień doktora nauk, w międzyczasie zdobywając doświadczenie jako wizytujący naukowiec m.in. w Urology Research Lab w Mayo Clinic, MN, USA oraz prezentując wyniki badań na licznych międzynarodowych konferencjach naukowy
dr n. wet. Marta Parzeniecka-Jaworska
Ukończyła studia na wydziale medycyny weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w 2008 roku. Zaraz po studiach odbyła staż w całodobowej klinice. W roku 2014 obroniła doktorat z kardiologii z kardiomiopatii przerostowej u kotów. Od 2010 roku zajmuje się kliniczną kardiologią weterynaryjną, a także pracuje jako nauczyciel akademicki. W roku 2015 ukończyła specjalizację z Weterynaryjnej diagnostyki laboratoryjnej. W latach 2020-2021 ukończyła 5-stopniowe szkolenie „Kardiologia Weterynaryjna” w ramach European School for Advanced Veterinary Studies (ESAVS) University of Luxembourg.
lek. wet. Michał Barański
Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Grodnie (2015). Od 2018 roku związany z Zakładem Chirurgii i Anestezjologii Małych Zwierząt SGGW w Warszawie, gdzie od 2020 roku pracuje jako pracownik naukowo-dydaktyczny. Posiada ponad 8-letnie doświadczenie pracy w warszawskich klinikach całodobowych, ze szczególnym uwzględnieniem współpracy z ortopedami oraz leczenia bólu u pacjentów geriatrycznychdr n. wet. Magdalena Otrzeszewicz
Nauczyciel akademicki i klinicysta w Zakładzie Chorób Wewnętrznych Instytutu Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie od ukończenia studiów w roku 2000. Kierownik Pracowni Endoskopowej. Specjalizuje się w gatroenterologii i chorobach układu oddechowego.
dr n. wet. Rafał Lengling
Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Od 2012 roku pracownik Pracowni Diagnostyki Obrazowej Kliniki Małych Zwierząt SGGW. Od 12 lat prowadzi zajęcia ze studentami w zakresie radiodiagnostyki weterynaryjnej. Od 2016 roku prowadzący i współprowadzący szkolenia z zakresu CT, RTG i ultrasonografii.
dr inż. Martyna Wilk
Kierownik ds. Badań i Rozwoju BioDose dr inż. Martyna Wilk to uznana specjalistka w dziedzinie żywienia zwierząt i mikrobiomu przewodu pokarmowego. Jako Kierownik ds. Badań i Rozwoju skutecznie łączy swoje bogate doświadczenie akademickie z potencjałem międzynarodowych partnerów BioDose tworząc dopasowane do potrzeb rozwiązania biotechnologiczne dla zwierząt hodowlanych i towarzyszących. Kluczowe obszary jej specjalizacji obejmują: zastosowanie postbiotyków w poprawie zdrowia jelit zrównoważone źródła białka w tym białko owadzie zaawansowane badania strawności i analitykę laboratoryjną terapię żywieniowe bez antybiotyków. Karierę akademicką rozpoczęła jako adiunkt na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu a swoje kompetencje rozwijała podczas badań naukowych przeprowadzanych z czołowymi uczelniami w Europie m.in. w Perugii (Włochy) Dublinie (Irlandia) Çanakkale i Konya (Turcja).Obecnie skupia się na wdrażaniu zaawansowanych rozwiązań dietetycznych które łączą najnowsze osiągnięcia biotechnologii z praktyką weterynaryjną oraz troską o dobrostan zwierząt. Realizuje projekty badawcze na skalę międzynarodową z partnerami BioDose szczególnie w Europie i Azji. Dr inż. Martyna Wilk inspiruje specjalistów medycyny weterynaryjnej którzy poszukują skutecznych i innowacyjnych metod wspierania zdrowia zwierząt redefiniując standardy terapii żywieniowej w praktyce weterynaryjnej.
dr n. wet. Stephan Zientara
Dyrektor ANSES ds. zdrowia zwierząt (Francuskiej Agencji ds. Żywności, Środowiska i Bezpieczeństwa i Higieny Pracy). Jest odpowiedzialny za Laboratorium Referencyjne Unii Europejskiej ds. chorób koni oraz Laboratorium Referencyjne Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (WOAH) ds. krwotocznej choroby zwierzyny płowej. Jest również zastępcą kierownika Laboratorium Referencyjnego Unii Europejskiej ds. pryszczycy.
prof. dr hab. Michał Jank
Katedra Nauk Przedklinicznych i Chorób Zakaźnych Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Pracownik Zakładu Dietetyki Katedry Nauk Fizjologicznych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Prowadzi zajęcia z fizjologii zwierząt oraz dietetyki weterynaryjnej dla studentów medycyny weterynaryjnej oraz uczestników specjalizacyjnego Studium Podyplomowego Choroby psów i kotów. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularno-naukowych dotyczących żywienia psów i kotów. Prowadzi również wykłady i szkolenia dotyczące żywienia psów i kotów dla lekarzy weterynarii. Jest autorem lub współautorem kilkunastu suplementów pokarmowych dla małych zwierząt, dostępnych na polskim rynku. W swej pracy naukowej zajmuje się wykorzystaniem narzędzi genomiki funkcjonalnej do badania wpływu różnych czynników biologicznych na szybkość wzrostu zwierząt.
dr n. wet. Agnieszka Kurosad
dr n. wet. Agnieszka Kurosad aktualnie pracuje w dziale badawczo-rozwojowym firmy Vet Planet sp. z o o. Ukończyła Akademię Rolniczą we Wrocławiu, gdzie uzyskała stopień doktora nauk weterynaryjnych. Długoletni pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów UPWr , gdzie prowadziła zajęcia z Dietetyki weterynaryjnej oraz Żywienia psów i kotów dla studentów polskich i zagranicznych oraz konsultacje żywieniowe dla pacjentów kliniki. Wykładowca na studiach podyplomowych dla lekarzy weterynarii oraz prelegent na konferencjach i szkoleniach z zakresu dietetyki weterynaryjnej. Współautor dwóch publikacji książkowych związanych z żywieniem psów i kotów oraz wielu artykułów popularno-naukowych.
Dr inż. Jacek Wilczak
specjalista ds. żywienia i dietetyki, adiunkt SGGW. Absolwent i pracownik SGGW w Warszawie. W swojej działalności dydaktycznej oraz edukacyjnej zwraca szczególną uwagę na prawidłowe zasady żywienia zwierząt domowych, promocję zbilansowanej diety domowej i jej rozsądnych zamienników. W kręgu jego zainteresowań znajdują się badania metabolomiczne wykrywające markery wczesnych zmian chorobowych, dietoprofilaktyka chorób oraz transkryptomika. Współautor publikacji książkowych dotyczących żywienia oraz wielu artykułów popularnonaukowych i naukowych. Jest członkiem zespołu ekspertów POLKARMA (organizacji reprezentującej FEDIAF w Polsce). Konsultant merytoryczny dla firm z branży produkcji karm dla zwierząt.prof. dr hab. Krzysztof Anusz
Kierownik Katedry Higieny Żywności i Ochrony Zdrowia Publicznego, Instytut Medycyny Weterynaryjnej, SGGW w Warszawie. Posiada tytuł specjalisty w dziedzinach: Epizootiologia i administracja weterynaryjna; Higiena zwierząt rzeźnych i żywności pochodzenia zwierzęcego; Choroby zwierząt nieudomowionych. Krajowy Kierownik specjalizacji Choroby zwierząt nieudomowionych. Członek Rady Doskonałości Naukowej.
prof. dr hab. Stanisław Jan Winiarczyk
Polski lekarz weterynarii, profesor doktor habilitowany nauk weterynaryjnych, specjalność epizootiologia. Od 2022 dyrektor Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego. Do 2016 dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, kierownik Katedry Epizootiologii i Kliniki Chorób Zakaźnych na tymże wydziale oraz członek zarządu Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych, kierownik specjalizacji lekarsko-weterynaryjnej Choroby psów i kotów. Tytuł profesora otrzymał w 2002. 18 września 2017 został doktorem honoris causa Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii we Lwowie. W 2019 został członkiem Rady Doskonałości Naukowej I kadencji. W 2016 i w 2020 kandydat na rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie[. W grudniu 2022 został dyrektorem Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego. Odznaczony Srebrnym (2004)[ i Złotym (2022) Krzyżem Zasługi.
prof. dr hab. Krzysztof Kwiatek
Polski lekarz weterynarii, profesor doktor habilitowany nauk weterynaryjnych, specjalność higiena żywności. Kierownik Zakładu Higieny Pasz Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych, kierownik specjalizacji lekarsko-weterynaryjnejHigiena zwierząt rzeźnych i żywności pochodzenia zwierzęcego. Tytuł profesora otrzymał w 2007 roku. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi (2015).
prof. dr hab. Piotr Jan Jedziniak
Polski chemik i toksykolog, profesor Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach. Po ukończeniu studiów i uzyskaniu stopnia magistra chemii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej rozpoczął studia doktoranckie w PIWet-PIB w Puławach. W 2006 roku obronił pracę doktorską Dobór metod oznaczania i badania nad występowaniem pozostałości niesteroidowych leków przeciwzapalnych w mleku krowim, napisaną pod kierunkiem prof. Teresy Szprengier-Juszkiewicz. Następnie podjął zatrudnienie w instytucie, początkowo na stanowisku specjalisty, a następnie adiunkta. W 2014 roku habilitował się na podstawie rozprawy Oznaczanie pozostałości niesteroidowych leków przeciwzapalnych w żywności pochodzenia zwierzęcego z wykorzystaniem tandemowej spektrometrii mas.
dr n. wet. Katarzyna Filip-Hutsch
Adiunkt w Katedrze Higieny Żywności i Ochrony Zdrowia Publicznego, Instytutu Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Prowadzi badania, dotyczące monitoringu chorób zakaźnych w populacji łosia w Polsce, a także przypadków zakaźnego zapalenia rogówki i spojówki u żubrów w Bieszczadach.
dr n. wet. Anna Didkowska
Adiunkt w Katedrze Higieny Żywności i Ochrony Zdrowia Publicznego Instytutu Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, specjalista chorób zwierząt nieudomowionych i higieny zwierząt rzeźnych i żywności pochodzenia zwierzęcego. Od 2022 r. kierownik szkolenia specjalizacyjnego „Choroby zwierząt nieudomowionych”. Autorka ponad 60 publikacji naukowych, dotyczących chorób zakaźnych zwierząt wolno żyjących.
dr n. wet. Joanna Zarzyńska
absolwentka WMW UWM w Olsztynie, adiunkt w KHŻiOZP w Instytucie Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Redaktor naczelna magazynów „ZooBranża” i „Pies Rasowy”. Zainteresowania naukowe koncentrują się na tematyce higieny i bezpieczeństwa mleka, badań konsumenckich, zrównoważonej produkcji żywności, wpływu produkcji żywności na zmiany klimatu oraz alternatyw mięsa i mleka. Autorka publikacji z tego zakresu, jak również licznych publikacji, popularyzujących wiedzę na temat opieki nad zwierzętami towarzyszącymi.
dr n. wet. Blanka Orłowska
Adiunkt w Katedrze Higieny Żywności i Ochrony Zdrowia Publicznego Instytutu Medycyny Weterynaryjnej, SGGW w Warszawie.
Specjalista w dziedzinie Choroby zwierząt nieudomowionych.
prof. Orsolya Korbacska-Kutasi ( Węgry)
Pracownik naukowy Katedry Żywienia Zwierząt i Dietetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej w Budapeszcie. Specjalista chorób koni – European College of Equine Internal Medicine. Jej zainteresowania naukowe obejmują choroby zakaźne koni oraz żywienie koni i dietetykę kliniczną. Praktykujący lekarz hipiatra w Klinikach Koni Uniwersytetów Medycyny Weterynaryjnej w Budapeszcie i we Wiedniu.
dr inż. Olga Lasek
specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących żywienia psów i kotów, zwierząt domowych oraz egzotycznych. Na co dzień pracowniczka naukowa i nauczycielka akademicka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Autorka licznych publikacji, rozdziału w podręczniku akademickim „Żywienia psów” oraz książki „PSI BUFET. 63 przepisy na zdrowe i smakowite dania dla twojego psa”. Prowadzi własną firmę – konsultuję psie i kocie miski, układa specjalistyczne plany żywienia dla zdrowych i chorych psów i kotów. Naukę przemyca do praktyki w ramach cyklicznych konferencji i warsztatów jako organizatorka i wykładowczyni krakowskiej „szkoły żywienia psów”, gościnnie głos radiowy oraz specjalistka żywienia na krakowskich psich eventach.
prof. dr hab. Dariusz Wasyl
dyplom ukończenia studiów na kierunku Medycyna Weterynaryjna, Akademia Rolnicza (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy) w Lublinie, 1995, lekarz weterynarii, dyplom doktora nauk weterynaryjnych, Państwowy Instytut Weterynaryjny – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, 2003. Pracuje w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym – Państwowym Instytucie Badawczym, Zakład
Mikrobiologii.
dr Katarzyna Wawrzak
Główny Inspektorat Weterynarii- naczelnik wydziału zwalczania chorób zakaźnych zwierząt Lekarz weterynarii, od 2013 r. pracownik Głównego Inspektoratu Weterynarii (GIW). Naczelnik wydziału ds. zwalczania chorób zakaźnych zwierząt w Biurze Zdrowia i Ochrony Zwierząt w GIW.
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (2012 r.), specjalizacja w dziedzinie epizootiologii i administracji weterynaryjnej. Uczestniczka wielu szkoleń z zakresu zdrowia zwierząt oraz dobrostanu zwierząt organizowanych przez PIWet – PIB w Puławach oraz Komisję Europejską dla Państw Członkowskich Unii Europejskiej i Państw Trzecich (BTSF – Better Training for Safer Food). Wykładowca w ramach szkoleń organizowanych dla terenowych jednostek Inspekcji Weterynaryjnej oraz szkoleń komercyjnych dla związków branżowych sektora produkcji zwierzęcej.
lek.wet Wojciech Wójcik
lekarz weterynarii, specjalista chirurgii, prezes Fundacji Dziki Projekt oraz właściciel przychodni Animed. Przyrodnik i edukator, zaangażowany w ochronę dzikich zwierząt oraz popularyzację wiedzy na temat ich zdrowia i rehabilitacji.
lek. wet. Małgorzata Bruczyńska
pełni funkcję Powiatowego Lekarza Weterynarii w Piasecznie od 2017 roku. Jest specjalistą w zakresie chorób zwierząt nieudomowionych oraz higieny żywności, a także autorką doktoratu poświęconego zwalczaniu chorób zakaźnych u dzikich zwierząt.Ukończyła również studia menedżerskie oraz Public Relations w Szkole Głównej Handlowej (SGH), a obecnie finalizuje studia prawnicze, co pozwala jej skutecznie łączyć kompetencje z zakresu weterynarii, prawa i zarządzania.Jest członkiem krajowego oraz wojewódzkiego zespołu dochodzeń epizootycznych, gdzie aktywnie uczestniczy w analizie i monitorowaniu zagrożeń epidemiologicznych. Ponadto pełni funkcję biegłego sądowego w dziedzinie weterynarii, wspierając wymiar sprawiedliwości swoją specjalistyczną wiedzą”
lek. wet. Aleksandra Maluta
W 2001 r ukończyła wydział weterynarii SGGW . Od początku swej weterynaryjnej drogi zainteresowana medycyną zwierząt egzotycznych i dzikich , a w szczególności gadów, które posiada od dziecka. Autorka wielu artykułów poświęconych medycynie i chorobom gadów w czasopismach branżowych krajowych jak i anglojęzycznych. Jedna z pierwszych osób , które w Polsce uzyskały tytuł specjalisty chorób zwierząt nieudomowionych , a następnie wykładowczyni na tej specjalizacji. Prelegentka na wielu konferencjach krajowych i zagranicznych. Przez wiele lat związana z przychodnią Salvet mieszczącą się niegdyś przy warszawskim ZOO, następnie właścicielka Przychodni Weterynaryjnej Szpitala Zwierząt Egzotycznych „OAZA” w Warszawie. Od lat aktywnie związana ze środowiskiem terrarystycznym, niegdyś hodowczyni żółwi , obecnie zaś węży.
dr n. wet. Łukasz Skomorucha
Ukończył studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie w roku 2010. Dwa lata później rozpoczął specjalizację, uzyskując tytuł Specjalisty Chorób Zwierząt Nieudomowionych w 2014 roku. W trakcie studiów praktyki odbywał w warszawskim ogrodzie zoologicznym, a od początku pracy zawodowej koncentruje się na pomocy mniej typowym pacjentom, w szczególności gadom, płazom i bezkręgowcom. Jest autorem publikacji w prasie branżowej, jak i popularnonaukowej. W roli prelegenta prowadził wykłady na zajęciach specjalizacyjnych, jak również w ramach konferencji dla studentów SGGW, UR w Krakowie, UW M w Olsztynie i UP we Wrocławiu. Prywatnie fascynuje się przyrodą i jej bogactwem. Prowadzi na Facebooku profil “Naturalnie w Warszawie, czyli nie samą weterynarią żyje człowiek”, na którym przybliża czytelnikom arkana wiedzy biologicznej i niuanse pracy weterynaryjnej
lek wet. Nadia Chlebicka
Od początku swojej pracy zawodowej związana z Przychodnią Weterynaryjną REX w Lublinie uczestniczka licznych szkoleń i kursów, na których od lat rozwija swoje zawodowe zainteresowania 2016 ukończenie studiów podyplomowych (SGGW Warszawa) i uzyskanie tytułu specjalisty w dziedzinie „Choroby zwierząt nieudomowionych” główne zainteresowania zawodowe: leczenie oraz chirurgia zwierząt egzotycznych, a także stomatologia drobnych ssaków
Prywatnie: pasjonatka jeździectwa, dalekich podróży i tajskiej kuchni; współzałożycielka Fundacji Epicrates; opiekunka kota Czesława oraz licznych gadów.
dr n. wet. Agnieszka Czujkowska
Specjalista chorób zwierząt nieudomowionych. Kierownik Lecznicy dla Zwierząt i Działu Rehabilitacji Zwierząt w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie.
lek. wet. Kacper Stanicki
Specjalista Chorób Zwierząt Nieudomowionych.Ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie w 2012roku, gdzie od początku skierował swoje pasję w stronę egzotyki. Jeszcze przed ukończeniem nauki został założycielem Fundacji Epicrates opiekującej się gadami oraz szeroko pojętą ochroną środowiska. Opiekował się niezliczoną ilością zwierząt w pierwszym polskim Egzotarium. Po rozpoczęciu pracy na stanowisku lekarza weterynarii rozszerzył swoje „lekarskie” pasje o małe ssaki, z którymi związany jest do dzisiaj. Obok tytułu lekarskiego posiada również tytuł specjalisty chorób zwierząt nieudomowionych.
Od czasu ukończenia studiów wiedzę dopełniły liczne szkoły i kursy w Polsce i poza jej granicami. W pracy klinicznej zajmuje się kompleksowym leczeniem zwierząt egzotycznych, chirurgią oraz stomatologią gryzoni, zajęczaków, gadów i płazów.
Aktualnym celem rozwoju jest szeroko pojęta rehabilitacja i fizjoterapia zwierząt nieudomowionych. Jego pasją jest szkolenie przyszłych lekarzy weterynarii i specjalistów chorób zwierząt nieudomowionych. Chętnie dzieli się wiedzą poprzez liczne artykuły weterynaryjne oraz badania naukowe. Prywatną pasją są również „egzotyki” oraz film i literatura science fiction do której Doktor ma zamiłowanie od najmłodszych lat. Na eventach, Doktora można spotkać wcielającego się w postać Dartha Vadera, czy też Kapitana Ameryka.
dr hab. Daniel Klich, profesor SGGW
Biolog, zatrudniony na stanowisku badawczo-dydaktycznym w Instytucie Nauk o Zwierzętach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Badania, dotyczące głównie dzikich ssaków, mają charakter interdystyplinarny i obejmują ekologię stosowaną, zagrożenia zdrowia zwierząt i inne towarzyszące aspekty. Obecnie dominują dwa podstawowe nurty badawcze; zagrożenia dla populacji żubra w Polsce i Europie oraz wpływ farm wiatrowych na zwierzęta. Jest członkiem Bison Specialist Group w ramach Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN) oraz członkiem zarządu Stowarzyszenia Miłośników Żubrów.
lek. wet. Magdalena Cymerman
jest współwłaścicielką przychodni specjalistycznej HEMATEAM-VET, w której zajmuje się diagnostyką i leczeniem psów i kotów z problemami hematologicznymi.Lek. wet. Magdalena Cymerman ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie w 2007 roku. Po studiach rozpoczęła pracę jako klinicysta, przyjmując pacjentów internistycznych. Przez kilkanaście lat była kierownikiem weterynaryjnego laboratorium diagnostycznego ALAB Weterynaria. Jako lekarz praktyk diagnozuje pacjentów hematologicznych.Jest współautorką artykułów z dziedziny weterynaryjnej diagnostyki laboratoryjnej opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych.Wiedzą zdobytą na licznych seminariach, szkoleniach i studiach podyplomowych dzieli się, prowadząc kursy dla lekarzy weterynarii oraz techników weterynarii, zarażając pasją do hematologii.Prywatnie mama dwóch wspaniałych chłopców, którzy są dla niej największą miłością, inspiracją i motywacją do działania.
lek. wet Jarosław Balcerzak
absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w 20208 roku. Od czasu uzyskania prawa wykonywania zawodu praktykował na terenie Warszawy – od małych gabinetów weterynaryjnych po duże kliniki całodobowe. Od 2013 roku praca zawodowa skoncentrowana na pacjentach onkologicznych. Od 2017 roku współwłaściciel Przychodni Weterynaryjnej Kochanowskiego. W 2018 roku uzyskał tytuł specjalisty chorób psów i kotów. Członek Sekcji Onkologii Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii, wykładowca na studiach specjalizacyjnych „Weterynaryjnej Diagnostyki Laboratoryjnej” oraz na krajowych seminariach i konferencjach, autor publikacji w krajowych czasopismach branżowych.
Lek. wet. Sebastian Borowik
Onkologia, hematologia, gastroenterologia. Specjalista Chorób Psów i Kotów. Współwłaściciel przychodni Hemateam-vet.
Studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW ukończyłem w 2005 r. Do 2024 roku byłem związany z warszawską Kliniką Całodobową Sfora, w której nabywałem doświadczenie przyjmując pacjentów z zakresu szeroko rozumianych chorób wewnętrznych (interny), zarówno w przebiegu przewlekłym jak i w trybie szpitalnym – tzw „emergency”. W obszarze moich szczególnych zainteresowań i codziennej praktyki klinicznej znajduje się tematyka hematologiczna, biopsyjna, onkologiczna, w tym przede wszystkim ocena cytomorfologii krwi a także terapie pacjentów onkologicznych. Dużą wagę przywiązuję do ustawicznego kształcenia w tych dziedzinach na podyplomowych kursach i sympozjach korzystając także z wiedzy tzw „medycyny ludzkiej” (m.in Polskie Towarzystwo Hematologów i Transfuzjologów). Ukończyłem 1 edycje kursu hematologii weterynaryjnej Europejskiej szkoły ESAVS. Od ponad 17 lat wykonuję także diagnostyczne oraz interwencyjne zabiegi endoskopowe na układzie pokarmowym (gastroskopie, kolonoskopie) oraz oddechowym (laryngoskopia, bronchoskopia). Jako autor lub współautor brałem udział w powstawaniu artykułów o tematyce hematologicznej, onkologicznej oraz endoskopowej w literaturze branżowej. Mimo swoich ulubionych dziedzin jestem zwolennikiem wielodyscyplinarnego podejścia w diagnostyce i terapii zwierząt. Od kilku lat dzielę się także doświadczeniem klinicznym na kursach i szkoleniach dla lekarzy weterynarii jako prelegent.
dr n. wet. Marek Kulka
Adiunkt w Katedrze Patologii i Diagnostyki Weterynaryjnej, Instytutu Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Specjalista weterynaryjnej diagnostyki laboratoryjnej. Klinicysta, od 2013 nauczyciel akademicki prowadzący zajęcia na studiach polsko- i anglojęzycznych z zakresu diagnostyki klinicznej i laboratoryjnej. Obszarem zainteresowań zawodowych jest diagnostyka hematologiczna, konsultuje przypadki hematologiczne. Prowadzi szkolenia dla lekarzy weterynarii oraz studentów w kraju i za granicą (m.in. w Tanzanii i Senegalu).
dr Michał Tracz
jest nauczycielem akademickim i naukowcem specjalizującym się w weterynarii, zdrowiu publicznym, etyce, dobrostanie zwierząt oraz bezpieczeństwie żywności. Pracuje na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW, gdzie prowadzi badania i zajęcia dydaktyczne związane z urzędową kontrolą w łańcuchu rolno-spożywczym, systemami HACCP oraz regulacjami dotyczącymi bezpieczeństwa żywności.
Posiada ponad 20-letnie doświadczenie dydaktyczne, w tym w prowadzeniu kursów specjalizacyjnych dla lekarzy weterynarii z zakresu higieny zwierząt rzeźnych i żywności pochodzenia zwierzęcego. Wprowadził kurs dotyczący prawnych systemów ochrony zwierząt i praw zwierząt do programu studiów na kierunku weterynaria w SGGW. Prowadzi zajęcia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej zarówno na kierunku polsko-, jak i anglojęzycznym. Autor publikacji dotyczących etyki zawodowej w weterynarii, roli urzędowych lekarzy weterynarii oraz zarządzania kryzysowego w sektorze spożywczym. Aktywnie zaangażowany w rozwój studiów podyplomowych z zakresu urzędowej kontroli żywności.
prof. dr hab. Krzysztof Śmietanka
Absolwent weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Całe swoje 25-letnie życie zawodowe związał z Państwowym Instytutem Weterynaryjnym – Państwowym Instytutem Badawczym w Puławach, gdzie zajmuje się m.in. wysoce zjadliwą grypą ptaków i rzekomym pomorem drobiu. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na epidemiologii, patogenezie, immunoprofilaktyce oraz ocenie ryzyka tych dwóch najgroźniejszych chorób ptaków.
